Początek 1 February 2018

2018. Nowe prawa administracji podatkowej i obowiązki podatników.

Podzielona płatność VAT, STIR, JPK, ograniczenie tajemnicy skarbowej i inne.
Aspekty prawne, księgowe i podatkowe.
Szkolenie prowadzą:

Robert Dudkowiak – radca prawny, kancelaria RDK

Sławomir Wójcik – radca prawny, kancelariawójcik.com

Karolina Koczorowska – wieloletni główny księgowy i praktyk, Biuro Finansowo Podatkowe BFP

Tematyka szkolenia

W 2018 nowe prawa administracji skarbowej i obowiązki podatników mogą poważnie wpłynąć na praktyczną działalność wielu firm. Ograniczenia w dysponowaniu pieniędzmi firmy lub odpowiedzialność za długi podatkowe VAT dostawcy (split payment), nadzór

i możliwość blokady rachunku firmowego oraz nowe publiczne rejestry podmiotów niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT (STIR), comiesięczne wysyłanie JPK VAT i zbliżający się obowiązek składania 6 innych JPK na żądanie, ograniczenie tajemnicy skarbowej, kasy fiskalne on line, zwiększony nadzór nad rozliczeniami podmiotów powiązanych oraz prace nad Centralnym Rejestrem Faktur, nową ordynacją podatkową i inne projekty. Wszystkie te działania administracji mogą nieść ze sobą niejasności i ryzyka dla każdej firmy. Nasi eksperci prawni i księgowi przystępnie opowiedzą o źródłach nowych regulacji, najważniejszych zmianach w prawie, a także przekażą konkretne praktyczne wytyczne, jak uniknąć raf podatkowych.

Czas szkolenia obejmuje około 4-5 godzin, z przerwami.

Szkolenie poprzedzone będzie krótką ankietą, która powoli przygotować szkolenie dopasowane do Państwa firmy i jej branży.

Zaproszeni radcy prawni współpracują w ramach grona kancelarii zrzeszonych w sieci pod patronatem dziennika “Rzeczpospolita”. Wszyscy szkoleniowcy byli zaproszeni do przeprowadzenia szkolenia Jednolity Plik Kontrolny w praktyce Przewodnik po nowym obowiązku księgowym, w ramach platformy edukacyjnej szkolenia Rzeczpospolitej.